Pokaljakten 3 2017-09-24 Kristinehamn

Resultat

 

Tävlande

 

Viktklasser

 

F1

(PDF)

F2

(PDF)

F3

(PDF)

F4

(PDF)

F5

(PDF)

F6

(PDF)

F7

(PDF)

F8

(PDF)

P1

(PDF)

P2

(PDF)

P3

(PDF)

P4

(PDF)

P5

(PDF)

P6

(PDF)

P7

(PDF)

P8

(PDF)

P9

(PDF)

P10

(PDF)

P11

(PDF)

P12

(PDF)

P13

(PDF)

P14

(PDF)

P15

(PDF)

P16

(PDF)

P17

(PDF)

M1

(PDF)

M2

(PDF)

Resultat

F1 (3)

1.

Elsa PETERSON

Frövi JK

2.

Emilia BYLOCK

Forshaga JK

3.

Hilda SKOGLUND

Frövi JK

F2 (4)

1.

Bianca NORDLUND

Frövi JK

2.

Isabell VOIGT

Frövi JK

3.

Viola LINDHOLM

Karlstad JK

3.

Jannisa TANTICHALERM

Sportpalatset

F3 (4)

1.

Alva PAGSTEDT

Frövi JK

2.

Troja LINDER

Frövi JK

3.

Sophia LARSSON

Frövi JK

F4 (3)

1.

Vera KARLSSON- GÅRLID

Judo Arvika

2.

Ester PAGSTEDT

Frövi JK

3.

Ebba WASS-JOHANSSON

Frövi JK

F5 (4)

1.

Julie ANDERSSON

Kristinehamn JK

2.

Molly LEVIN

Frövi JK

F6 (4)

1.

Elvira SKOGLUND

Frövi JK

2.

Ebba PETERSON

Frövi JK

3.

Emmelina JOHANSSON

Grums JK

3.

Nike FROMELL, LINDSTRÖM

Frövi JK

F7 (4)

1.

Alma ALENBACK

Frövi JK

2.

Tindra OLSSON

Molkom JK

3.

Sigrid LEDIN

Frövi JK

F8 (5)

1.

Nellie HEDBERG

Karlstad JK

2.

Annie BERGSTRÖM

Judo Arvika

3.

Bea KALBORG

Karlstad JK

3.

Ella LINDBERG

Frövi JK

P1 (4)

1.

Douglas NORDLUND

Frövi JK

2.

Benjamin LODHI

Frövi JK

3.

David LARSSON

Frövi JK

3.

Ruben GÄLMAN

Frövi JK

P2 (4)

1.

Theo KÄRFSTEDT

Kristinehamn JK

2.

Denis SYMONENKO

Frövi JK

3.

Olle GLADER

Frövi JK

3.

Frans LILJENROTH

Frövi JK

P3 (4)

1.

Isak LILJEBERG

Sportpalatset

2.

Oskar ERIKSSON

Sportpalatset

3.

Karim HAJIYEV

Frövi JK

3.

Sami KOLLGÅRD

Sportpalatset

P4 (4)

1.

Tore BORELL

Sportpalatset

2.

Vincent VITALIS

Karlstad JK

3.

Ivan JAKOBSSON

Frövi JK

3.

Linus WALL BERGGREN

Molkom JK

P5 (5)

1.

Max KALBORG

Karlstad JK

2.

Yassine KOLLGÅRD

Sportpalatset

3.

Leo LAURELL

Frövi JK

3.

Gustav LINDBERG

Frövi JK

P6 (4)

1.

William REIMER

Kristinehamn JK

2.

Valter ALENBACK

Frövi JK

3.

Albin WALL BERGGREN

Molkom JK

P7 (4)

1.

Sixten DANIELSSON

Judo Arvika

2.

Loke NYQVIST

Grums JK

3.

Teo LINDER

Frövi JK

3.

Zion TEMO

Frövi JK

P8 (4)

1.

Albin ANDERSSON

Karlstad JK

2.

Arvid HALLAFORS

Frövi JK

3.

Joakim ÅKESSON

Frövi JK

3.

Alfred PETTERSSON

Sportpalatset

P9 (4)

1.

Charles WENNERHOLM

Forshaga JK

2.

Hugo ÖSTERBERG

Grums JK

3.

Axelsson CHARLIE

Frövi JK

P10 (4)

1.

Tore HOLGERSSON

Frövi JK

2.

Rasmus WESTHOLM

Karlskoga BK

3.

Malte SÄFSTRÖM RYDÉN

Frövi JK

3.

Alix LEPPÄNEN

Karlskoga BK

P11 (4)

1.

Alfred KARLSSON

Frövi JK

2.

Alfred LARSSON

Kristinehamn JK

3.

Jonas ERIKSBY SVENSSON

Karlstad JK

P12 (3)

1.

Uno HELLMAN

Frövi JK

2.

Ali HAJIYEV

Frövi JK

3.

Elias HELLQVIST

Karlskoga BK

P13 (4)

1.

Alfred BJÖRKMAN

Forshaga JK

2.

Elias MOSTAD

Kristinehamn JK

3.

Casper REIMER

Kristinehamn JK

3.

Sigge MOSSHAGEN

Frövi JK

P14 (3)

1.

Adam PLYHM

Frövi JK

2.

Anton PRANJIC

Kristinehamn JK

3.

Ludde MOSSHAGEN

Frövi JK

P15 (3)

1.

Ville SKINNARGÅRD

Forshaga JK

2.

Paul AKAGBOBI

Frövi JK

3.

Aron LINDQVIST

Kristinehamn JK

P16 (3)

1.

Emil SÖDERBERG

Kristinehamn JK

2.

Oliver ALMQUIST

Frövi JK

P17 (4)

1.

Jesper ÅKESSON

Frövi JK

2.

Aiki LEPPÄNEN

Karlskoga BK

3.

Jack TEGELAAR

Frövi JK

M1 (4)

1.

Weiner VALENTIN

Karlskoga Budoklubb

2.

Ledin EBBE

Frövi JK

3.

Westholm MATHILDA

Karlskoga Budoklubb

3.

Åslund FREDRIK

Forshaga

M2 (2)

1.

Mörtsell HANNES

Forshaga

2.

Forsberg FELIX

Karlskoga Budoklubb